« فرش کلاسیک »

فرش کلاسیک محصولاتی با نقش و نگارهایی قدیمی و سنتی هستند که در دکوراسیون های رسمی و شیک و کلاسیک استفاده میشود .

در کل تنها چیزی که این فرش را از فرش های دیگر جدا میکند طرح و نقش این فرش است. از این فرش به عنوان فرش سنتی نیز یاد میشود.

طراحان فرش در نقشه های این مدل از نقش های اصیل ایرانی استفاده میکنند . این فرش ها دارای طرح هایی مانند خشتی، اسلیمی، شاه عباسی، بته جقه، لچک و ترنج می باشند که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند .

اگر به محیط هایی با المان کلاسیک علاقه دارید این نوع فرش بهترین انتخاب برای شماست . پس حتما با توجه داشته باشید که فرش منزل خود را به گونه ای انتخاب کنید که در تضاد با رنگ و المان های به کار رفته در دکوراسیون شما نباشد که زیبایی محیط را زیر سوال میبرد .

فرش کلاسیک نیز مانند انواع دیگر فرش ها دارای زیبایی ها و مزیت های خاص خود هستند که انتخاب آنها به فضای موردنظر شما بستگی دارد . این فرش ها نسبت به فرش های دیگر قیمت بالاتری نیز دارند ولی همیشه طرفداران خاص خود را داشته اند .

ویژگی های فرش کلاسیک:

این نوع فرش ها نقطه مقابل فرش فانتزی و مدرن است . علاوه بر این نیز این نوع فرش ها یک اثر هنری محسوب میشوند و دارای رنگ های گرم و خاص هستند .

این فرش ها هنر دست هنرمندان توانای ایرانی است و هر کدام از آنها نیز نگاره های ظریف و تعداد بالایی دارد . در این موضوع شکی نیست که این نمونه از فرش ها نمادی از هنر و فرهنگ ایرانی است . این نوع فرش ها از لحاظ ابعاد، تراکم، شانه، جنس نخ و طرح متفاوت هستند .

در این فرش ها هر چه تعداد گره های بافت فرش بیشتر باشد ریز بافت تر شده و ظاهر آن نیز زیباتر است . فرش کلاسیک از قدیم الایام مورد توجه بوده و آنرا عنصری از ایجاد حس صمیمیت و گرما در خانه خود میدانند . همچنین این فرش ها از الیاف نرم و طبیعی برخوردار بوده و طول عمر بالایی نیز دارد .

در صورتی که قصد خرید فرش کلاسیک را دارید میتوانید بهترین فرش ها را از مجموعه ما یعنی فرش ماهریس تهیه کنید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید تا بهترین انتخاب را برای دکوراسیون منزل خود داشته باشید .