« فرش مدرن »

یکی از انواع و اقسام مختلف فرش های موجود در بازارکه با استقبال خوبی از جانب خریداران مواجه شده، فرش مدرن می باشد .

با توجه به تغییراتی که در معماری داخلی خانه ها به وجود آمده است، وسایل خانه نیز بیشتر به سمت مدرنیته شدن گرایش پیدا کرده اند . فضای خانه ها نیز سبک اروپایی و مدرنیته به خود گرفته اند .

در نمونه فرش های مدرن شاهد استفاده از طرح های اصیل نیستیم زیرا این فرش ها سبک مینیمالیسم را دنبال میکند . فرش های مدرن را با نام فرش های فانتزی نیز میشناسند . از دلایل محبوبیت این فرش ها در بین مردم میتوان به ظرافت بافت فرش و رنگ های نامحدود آن اشاره کرد .

از دیگر ویژگی های این فرش زنده بودن طرح های آن است که روی دکوراسیون منزل و روحیه افراد تاثیر مثبتی دارد . شما خریداران محترم میتوانید دکوراسیون خود را با این فرش ها به بهترین شکل تکمیل کنید .

همانطور که از اسم این فرش پیداست این فرش ها مناسب محل هایی با دکوراسیون سنتی و اصیل نیست ولی این قابلیت را دارند تا هارمونی بهتری با فضای خانه و وسایل آن ایجاد کنند .

انواع فرش های مدرن :

فرش شگی : این فرش ها دارای پرزهای بلندی بوده و به همین دلیل ممکن است که باعث ایجاد حساسیت شود و همچنین آلودگی بر روی آنها به جا بماند . البته این مدل فرش بیشتر جنبه تزئینی و فانتزی داشته و یکی از ایراداتی که میتوان به آن گرفت این است که به راحتی قابل تمیز شدن و شستشو نیستند .

فرش شنل : این فرش ها دارای پرزهای کوتاه تری بوده و دقیقا نقطه مقابل فرش شگی است و دارای ویژگی هایی همچون عدم پرزدهی و سبکی می باشد .

فرش گبه : این مدل از فرش های مدرن از لطافت خاصی برخوردار بوده و از طرح قالیچه های عشایر الهام میگیرد و با توجه به طرح های منحصر به فردی که دارد انتخاب مناسبی است .

فرش عروسکی : این مدل فرش های مدرن مناسب اتاق کودکان بوده و به دلیل عدم پرزدهی و لطافت و زیبایی که دارد مناسب کودکان است . همچنین این فرش به دلیل بافت خوب قابلیت شستشو را نیز دارد .

فرش فریز : این مدل فرش ها به دلیل وزن کم و شباهت بسیار زیادی که به گبه و گلیم دارد . علاوه بر این نیز به دلیل عدم پرزدهی از قالی های نرم به حساب می آید.

اگر شما عزیزان قصد خرید فرش مدرن را داشته باشید مجموعه بزرگ ماهریس بافت با داشتن فروشگاه و نمایندگی در سراسر کشور میتواند به شما در انخاب و خرید هوشمندانه فرش کمک شایانی کند .